Самовредновање у функцији развоја школа/установа

Аутори програма: Весна Радуловић, Зорица Димитријевић, Љиљана Симић;

Организација/институција која подржава програм:

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања

Координатори:

Јелена Најдановић-Томић

мр Саша Гламочак

Завод за вредновање квалитета образовања и васпитања

Фабрисова 10,  Београд

Реализатори:

Ангелина Скареп, Борислава Максимовић, Валентина Ранчић, Вeсна Радуловић, Весна Шапоњић, Гордана Чукурановић, Даниела Томовић,  Душанка Ћировић, Зорица Димитријевић, Исидора Кораћ, Јелена Новаков, Јелена Стефановић, Ксенија Лишчевић, Лидија Нешић,  Љиљана Симић, Љиљана Стојановић, Маја Оклобџија-Слијепчевић, Марица Гаврилов, Мирјана Беара, Татјана Павловић, Јелена Најдановић-Томић, Саша Гламочак

Циљеви програма:

• Развијање културе евалуације и самоевалуације у школи/установи.
  • Разумевање самоевалуације као механизма за побољшање квалитета рада школе/установе.
  • Повећање компетенција наставника, васпитача, стручних сарадника и директора за планирање и реализацију самоевалуације у школи/установи.

Теме које се обрађују:

• Самоевалуација у функцији развоја школе/установе.
        • Појам, врсте и принципи самоевалуације.
        • Планирање евалуације - циклус евалуације (предмет евалуације, циљ, сврха, критеријуми и индикатори, евалуатори, евалуарини, место, време, услови за евалуацију, средства евалуације).
        • Лествица закључивања (обрада прикупљених података, опис, интерпретација, закључивање).
        • Хоризонтална евалуација - учење (професионални развој запослених).
        • Планирање акције.

Циљна група:

запослени у основним и средњим школама и предшколским установама (наставници, стручни сарадници, васпитачи, директори)

Трајање програма у сатима и данима:
                    16 сати у два дана

Број учесника у групи:

од 20 до 30 учесника

Цена програма по учеснику и шта она укључује:

6000 динара (приручник за учеснике, радни материјал за семинар, храну и пиће)