Питања учесника

Учесници конференције су имали могућност да поставе питања излагачима.

Picture 068Конференцију је пратило око 900 учесника, а организатори су предвидели постављање питања у писаној форми на које су у предвиђеном делу конференције одговарали предавачи.

У току конференције учесници су поставили 116 питања, која су стручњаци Завода за вредновање квалитета образовања и васпитања прегледали и класификовали према садржају на који се односе. Издвојене су три групе питања:

• питања која су се односила на стање и развој квалитета образовања у Србији и у другим земљама,
  • питања о методолошким аспектима спровођења PISA истраживања (узорак, тестови, спровођење, оцењивање),
  • питања у којима су изражена интересовања и захтеви наставника и школа за стручним усавршавањем (како да развијају капацитете ученика за решавање проблема и како да вреднују образовна постигнућа ученика) и потребе за практичним примерима тестова и задатака, приручницима.

Picture 084На самој конференцији, на један број питања учесника одговоре су дали Андреас Шлајхер, директор Одељења за индикаторе и анализу, директората за образовање OECD-а, др Тинде Ковач-Церовић, државни секретар у Министарству просвете и др Драгица Павловић-Бабић, национални координатор за PISA истраживање у Србији.

Picture 089

Одговоре на сва остала питања учесника можете погледати Одговори на питања ОВДЕ.